places,  travels

beskid niski na weekend

Każdy z nas nie raz powiedział na pewno, że chciałby wyjechać na koniec świata. Zaszyć się w ciszy, w gronie najbliższych, przy ognisku. A może samotnie w spokoju, z gorącym kakao i książką. Dlaczego więc by tego nie zrobić? Tym bardziej, że Beskid Niski jest do tego wręcz stworzony!  Zapraszam Was w podróż do moich pięciu topowych miejsc, w których warto się zatrzymać podczas pobytu w BN!

źródło: Dosbajka

Czy chcielibyście obudzić się w pięknym miejscu i w dodatku z widokiem zapierającym dech w piersiach? To dobrze trafiliście! Dosbajka położona jest na zboczach Magury Małastowskiej, skąd rozpościerają się nieziemskie widoki na cały Beskid. Pieczenie kiełbasek przy ognisku, wieczorny relaks w bani? To tam! A może zamiast tradycyjnych domków wolicie spać pod gołym niebem? Nie ma problemu! Łóżko pod gwiazdami to jak dla mnie dosbajkowy hit! A domki, sami zobaczcie, są przepiękne!

źródło: Dosbajka
źródło: Dosbajka
źródło: Dosbajka
W centrum Wysowej, tuż obok pijalni stoi piękny stary budynek. Ma swoją historię, a wciąż nową dopisują jego obecni właściciele. Jak tylko przekroczycie próg Domu, poczujecie jego niesamowitą atmosferę. A zapachy rozchodzące się ze zdrojowej restauracji, pobudzą apetyt. Stuletnie poddasze, w samym środku parku zdrojowego, czy to nie brzmi pięknie?
źródło: Dom na Łąkach

Marzycie o ucieczce na koniec świata? Ale taki prawdziwy, gdzie nie ma nawet zasięgu, a pod oknami przechadzają się dzikie zwierzęta? Dom na Łąkach to właśnie takie miejsce! Jak sama nazwa wskazuje znajduje się na beskidzkich łąkach z widokiem na królową Beskidu Niskiego – Lackową. Zaznacie tam totalnego relaksu. A Gospodarze uraczą Was swoimi pysznymi wyrobami. Piesze wycieczki wskazane, jeżeli nie chcecie turlać się po beskidzkich zboczach, bo Ich kuchni nie można się oprzeć.

źródło: Dom na Łakach
źródło: Dom na Łakach
źródło: Dom na Łakach
źródło: Stara Farma

Ropki. Wioska, w której każdy dom ma swoją historię. Jadąc tam nie zdziwcie się, że nagle kończy się asfalt, to znak, że na pewno jedziecie w dobrym kierunku. Bowiem w Ropkach innych nie uświadczycie. To zdecydowany plus tego miejsca. Koniec świata, w którym otwiera się okno na naturę i żyje się z nią w zgodzie. Na pewno nie będziecie się tam nudzić, a przemili Gospodarze podpowiedzą gdzie wybrać się na wycieczkę. To co spakowani?

źródło: Stara Farma
źródło: Stara Farma
źródło: Stara Farma
źródło: Stara Farma
źródło: Stara Farmaźródło: Buczynowe Jurty

Spaliście kiedyś w jurtach? Jeśli nie to właśnie macie okazję! Oglądanie gwiazd nie wychodząc spod kołdry? Proszę bardzo! I to wszystko w Beskidzie Niskim, a konkretnie w Wapiennym. Jeżeli czytaliście książkę Jędrzeja Pasierskiego  „Roztopy”, to będziecie mogli poczuć się prawie jak mieszkańcy Bukowców! Możecie też spróbować odnaleźć miejsca przedstawione w książce. A to wszystko przy akompaniamencie natury. Co Wy na to?

źródło: Buczynowe Jurty
źródło: Buczynowe Jurty
źródło: Buczynowe Jurty

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *